تفاوت پد سلولزی با پوشال

امروزه استفاده از کولر های سلولزی به جای کولر آبی باب شده است، اما تفاوت پد سلولزی با پوشال که در کولر های آبی استفاده میشود در چیست همانطور که دقت کرده اید پوشال بافت نا همگون و نا صافی دارد و وقتی آب به داخل آن وارد میشود بعد از مدتی شروع به پایین آمدن و خروج از بافت ها میکند و بعد از آن باید دوباره پوشال ها مرطوب شوند و این گونه 20 درصد آب بیشتری باید مصرف نمود.

اما در پد های سلولزی کاملا عکس پوشال است، به این صورت که بافتی کاملا صاف و همگون داشته و در زمان ورود رطوبت به صورت یک نواخت پخش میشود بدون اینکه جایی خشک باشد و جایی مرطوب.پدسلولزی

پد سلولزی بجای پوشال

همان طور که اشاره شد استفاده از پد سلولزی بجای پوشال هم در خنک کنندگی محیط تاثیر فوق العاده ای دارد و هم در کاهش انرژی و مصرف برق خانه هایمان همچنین به خاطر یکنواختی و منسجم بودن این پد ها موجب راندمان بالاتر کولر و نیز عدم رشد باکتری ها شده و به علاوه امکان شکستگی آن وجود ندارد همچنین استفاده از پد های سلولزی که طول عمر بسیار بالاتری از پوشال دارد در کاهش هزینه های تعویض پد ها تاثیر فوق العاده ای دارد.

پد های سلولزی از ماده ای به همین نام تشکیل شده و متشکل از دیواره ی سلولی گیاهان است که در جذب آب توانایی فوق العاده ای داشته و از لایه های قرار گرفته در کنار هم ساخته میشود. نحوه ی عمل این پد ها دقیقا مانند پوشال بوده به این صورت که با حرکت جریان آب در داخل آن محیطی مرطوب ایجاد مینماید و باعث خنک کنندگی آن میشود.

از مهم ترین تفاوت های این پد ها با پوشال مقاومت زیاد آن ها در برابر ورود گرد و غبار به محیط کولر بوده و این خاصیت به دلیل تراکم بالای آن است، این خاصیت در پوشال به هیچ وجه وجود ندارد.

به دلیل همین خاصیت امروزه در مراکز صنعتی و تولیدی ، گلخانه ها و مرغداری ها از این پد ها استفاده زیادی میشود. همچنین با توجه به استحکام این پد ها تغییر شکل و شکستگی در آن ها صورت نمیگیرد این در حالی است که در پوشال نه تنها این خاصیت اصلا وجود نداشته بلکه در هفته ی اول استفاده از پوشال شاهد تغییر شکل و شکستگی آن ها هستیم.

تعویض پد سلولزی با پوشال

حالا که با مزایای پد های سلولزی آشنا شدیم شاید بپرسید آیا امکان تعویض پد سلولزی با پوشال وجود دارد؟

جواب مسلما بله است، چرا که قطعات مکانیکی به کار رفته در آن ها یعنی روش سرمایش تبخیری آن ها کاملا مشابه است و تفاوت آن ها فقط در شکل ظاهری درب ها است که با کمی تغییرات میتوان از پد های سلولزی به جای پوشال استفاده نمود.

برای اینکار میتوان از افراد زبده و توانمند استفاده نمود به این صورت که قسمت های اضافه ی درب ها را برش داده و با تغییر شکل هندسی آن ها امکان قرار دادن این پد ها را فراهم مینمایند.پد سلولزی پوشالی

پد سلولزی جایگزین پوشال کولر

همان طور که گفته شد میتوان پد سلولزی را در گولر آبی به کار برد، اما آیا جایگزین کردن پد سلولزی با پوشال کولر صرفه ی اقتصادی دارد؟

با توجه به راندمان بالاتر این پد ها و طول عمر بیشتر و کاهش مصرف انرژی کمتر قطعا این جایگزینی با صرفه است، اما این نکته را باید در نظر داشت که شاید در نگاه اول هزینه ی تعویض، بالا باشد ولی در بلند مدت و دیدن راندمان و کاهش هزینه های انرژی تان به این نتیجه میرسید که استفاده از پد سلولزی انتخابی کاملا عاقلانه و اقتصادی است.

در ادامه به نکاتی اشاره میکنیم که باعث طول عمر پد های سلولزی و کولر هایتان میشود، پس در به کار بردن این نکات توجه ویژه ای داشته باشید.

  1. در زمانی که از کولر استفاده نمیکنید آب مخزن را خالی و برق کولر را قطع نمایید و مخزن را کاملا خشک نمایید.
  2. در صورتی که در مناطقی زندگی میکنید که کیفیت آب تان پایین بوده و املاح زیادی دارد، به طور مرتب و همیشگی از قرص های تصویه کننده ی آب استفاده نمایید تا از تجمع رسوبات در داخل کولر و پد ها جلوگیری نمایید.
  3. در زمان استفاده از کولر مرتبا سطح آب آن را بررسی و از به اندازه بودن آن مطمئن شوید.
  4. در فصل بهار که کولر را راه اندازی میکنید مخزن آب آن را تمیز نمایید.
  5. سطح بیرونی کولر را مرتبا تمیز نموده تا کیفیت خنک کنندگی آن افزایش یابد.
  6. کولر را در محیط سایه و به دور از آفتاب نگه داری نموده و یا از سایه بان استفاده نمایید تا از پوسیدگی کولر جلوگیری نمایید.

پد سلولزی

تعویض پد سلولزی کولر

همان طور که درباره ی فواید کولر سلولزی آشنا شدیم حالا باید بدانیم تعویض پد سلولزی کولر چگونه و چه زمانی است.

در این باب در ابتدا باید مد نظر قرار داد که چند بار کولر روشن و خاموش شده و نیز چه مدت زمانی است که از آن ها استفاده نموده ایم، در این خصوص برای اطلاعات کامل باید به دفترچه ی کولر مراجعه نمود ولی نکات کلی ای وجود دارد که به اختصار بیان میکنیم.

نکته ی اول  آنست که در صورت ایجاد ترک در پد ها باید آن ها را تعویض نمود  و این اتفاق به نوع برند این پد ها ارتباط زیادی دارد. نکته ی دوم آب مصرفی این کولر ها است که هر چه املاح و ناخالصی آب زیاد باشد از عمر این پد ها میکاهد.

همانطور که گفته شد نوع مارک پد در طول عمر و کیفیت آن تاثیر زیادی دارد و هنگام خرید باید به آن توجه ویژه ای داشت. مجموعه ی ما در تولید پد های سلولزی نهایت دقت را داشته و از مواد اولیه کاملا با کیفیت و دستگاه های به روز در کنار نیروی زبده و با تجربه در تولید محصولات استفاده مینماید.پد سلولزی کولر

قطعا استفاده از محصولات ایرانی گامی ارزشمند و ستودنی است که باعث رشد و تعالی اقتصاد ایرانیان و نیز افزایش شاغلان ایرانی میشود و این مهم امنیت روانی جامعه را تامین مینماید، پس همه باید به استفاده از کالای ایرانی اهمیت ویژه ای بدهیم.

شما عزیزان میتوانید برای خرید و مشاوره با شماره ی موجود در سایت تماس حاصل نموده و یا با پر کردن فرم موجود در سایت از تماس کارشناسان مجموعه بهره مند شده و راهنمایی های لازم را از ایشان جویا شوید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما